ندای ملکان

وبلاگ اطلاع رسانی و پشتیبانی نشریه ی ندای ملکان

مکاتبه با نماینده ملکان

نشریه ی ندای ملکان با جناب آقای دکتر سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در خصوص مسائل حیطه ی کاری ایشان مکاتبه ای انجام داده که عینا بشرح ذیل ارائه می گردد . امید است برای ملاحظه کنند گان مفید باشد . 

 1-  با توجه به اینکه شغل اکثریت مردم شهرستان ملکان و حومه کشاورزی است و با وجود خسارتهای  متمادی در سالهای اخیر ناشی از خشک سالی ،  اوضاع اقتصادی مردم شهرستان ملکان خوب نیست ؛ حضرتعالی  برای جلب نظر دولت جهت کمک به کشاورزان ملکان و حومه چه اقدامی انجام داد ه اید؟  

متأسفانه مسئله ی خشک سالی و سرما زدگی در همه جای استان حکم فرماست و بسیاری از استانها نیز همین طور هستند ؛ منتهی برای پیگیری موضوع حوزه ی انتخابیه ام « ملکان» ، در اوایل سال و در طی ماههای گذشته ، مکاتبات مکرر با دولت انجام شده و در جلسه ی هیئت دولت ، در جریان سفر دوم دولت به استان نیز مطرح نمودم . و سهم تمام استانها از این محل ، مشخص شده است . و سهم شهرستان ملکان نیز بخاطر پیگیریهای انجام شده ، قابل ملاحظه می باشد . و در مقایسه با سایر استانها ، بعلت آسیب پذیری ، « ملکان سهم بالایی » دارد . 

2- جنابعالی در مجلس ، از عدم تحقق مصوبات سفر اول ریاست جمهوری به استان، در شهرستان ملکان، اظهار نارضایتی کرده بودید ؛ به نظر جنابعالی مشکل کجاست و راه حل آن چیست  و شما بعنوان نماینده مردم چه مقدار پیگیر اجرای مصوبات دولت هستید ؟

بنده از عدم پیشرفت پروژه ها در سطح استان گلایه نمودم ؛ متأسفانه ، در سایر استانها هم پیگیر بودم ، از همین روال برخوردار هستند . نه تنها بنده ، بلکه تمام نمایندگان استان ، در فاصله دو سفر دولت پیگیر بودند . منتهی در حد انتظار نبوده ؛ خوشبختانه شهرستان ملکان باز در مقایسه با سایر شهرستانها وضعیت مناسبی دارد . بغیر از سالنهای ورزشی که آنهم ، زمین سالنها دیر تحویل گردید و باعث عقب ماندگی شد .که آنها هم حل شده است . و سایر مصوبات نیز در حد خود ، بعلت تلاش مسئولین شهرستان ، پیشرفت قابل توجهی داشته اند . و شهرستان ملکان نیز در مقایسه با سایر شهرستانها ، مصوبات زیادی داشته که به چند مورد آن اشاره می کنم تا مردم عزیز مطلع باشند .

1-   احداث « سه سالن ورزشی » در شهرستان ، که در کمتر شهرستان بوده ؛ یعنی فقط در چهار شهرستان سه سالن ساخته می شود و در همه استانها دو تا سالن مصوب گردیده است .

2-      « مرکز فنی حرفه ای » .

3-      « سیلوی ملکان » که منحصر به فرد است .

4-     مصوبه ی اجرایی شدن« سد  قره ناز »  روی مردق چای .

5-     نهایی شدن « خط اتیلن » به  ملکان که خود انقلاب ذیگری در صنعتی شدن منطقه است ، باز منحصر به فرد است .

6-     عملیاتی شدن« ذوب آهن  شمالغرب » در ملکان توسط بخش خصوصی که پیشرفت چشمگیری دارد ؛ علی رغم مشکلات موجود کشور .

7-   تأسیس « شهرک صنعتی » در ملکان ؛ که این مورد ، متأسفانه بعلت بعضی از مشکلات در استان ، اجرایی نشده است . البته برای سال 88 اجرایی خواهد شد .

 

3- سفر دوم استانی رئیس جمهور برای  ملکان چه مصوباتی داشته است؟

مصوبات سفر دوم برای ملکان نیز خوشبختانه خوب بوده است ؛ هر چند مصوباتی که در استان بوده ، در جریان سفر دوم ، کلی بوده است .  و صرف وجود مصوبه مشکل را حل نمی کند ؛ باید یک سابقه قبلی در پیگیری هم داشته باشد . و بعد نیز کار می خواهد که یک مصوبه عملی گردد .

از جمله مصوبات سفر دوم ، بنام ملکان عبارتند از :

1-     اجرایی شدن سد قره ناز روی مردق چای .

2-     افزایش اعتبارات سد لیلان چای به پنج برابر .

3-     تصویب برای اجرایی شدن خط اتیلن به ملکان .

4-     باز احداث یک سالن ورزشی .

5-     اجرایی شدن شهرک صنعتی در سال 87 .

6-     تأسیس پژوهشگاه برای قلعه بختک .

7-     مصوب شدن قلعه بختک بعنوان منطقه ی گردشگری .

 

4- طرح تحول اقتصادی دولت را چگونه ارزیابی می کنید و تا چه حد آن را  موفق می بینید .

موضوع طرح تحول اقتصادی نیز در حال بررسی در مجلس می باشد . طرحی است که روزی باید در این کشور به اجراء در آید ؛ منتهی بعضی از فصول و بخشهای آن باید ، با دقت و زمینه سازی در جامعه اجرا شود . بنده نیز بعنوان احدی از نمایندگان ، با کلیات طرح موافق هستم .

5- با توجه به حضور سیزده ساله ی جنابعالی در مجلس شورای اسلامی ، کدام طرح و لایحه ای به ابتکار شما مطرح و به تصویب رسیده است .

شما حتما باید بدانید که در مجلس ، یک نماینده به تنهایی قادر به ارائه ی هیچ طرحی نیست . بر اساس قانون اساسی باید ، حد اقل برای ارائه ی هر طرح ، پانزده نفر با هم باشند . در این مدت بنده بعنوان نماینده ی مردم ملکان ، در ارائه ی بیش از هفتاد طرح به مجلس ، مشارکت داشته ام ؛ که بعضی از این طرح ها مصوب گردیده و بعضی نیز بر اساس روال خود ، مورد تصویب قرار نگرفته .

در همه ی طرح های امنیتی و سیاسی ، بنده یکی از طراحان بودم ؛ در خصوص طرح های ایثارگران ؛ از جمله امتیازات ویژه به جانبازان ، نیروهای بسیجی که در پایگاه ها مقاومت فعالیت ذارند . و طرح های دیگر .

 

6-  شما قول داده بودید در دانشگاه آزاد حتی المقدور از نیرو های بومی استفاده کنید ؛ در این زمینه چه اقدامی صورت گرفته است و از نیروهای بومی  چقدر استفاده شده است ؟

در شهرستان ملکان بنده بمدت سه دوره ، تلاشم همواره استفاده از نیروهای بومی بوده و این چیز به اثبات رسیده است ؛ منتهی  اصلا این سوال ، منطقی و مطابق با اعتقادات ما نیست . نوعا بایستی دنبال انسان های شایسته بود ؛ که بتوانند در خدمت مردم و انقلاب باشند . و باعث رشد و توسعه ی منطقه گردند . حالا این فرد می خواهد بومی باشد یانه .

امروز خوشبختانه در دانشگاه آزاد ملکان نیز ، نیروهای بومی که مسئولیت دارند ، بچه های ملکان هستند و خوب هم تلاش می کنند .

 

7- شایع است که معیار عزل و نصب ها و تعیین مسؤولیتها در تعدادی از ادارات  ملکان جانبداری  یا مخالفت باشماست نظر شما در این مورد چیست؟

خودتان فرمودید شایع است ، پس شایعه است . این سخن افرادی است که راضی به رشد منطقه نیستند . بنده معتقدم ، هرمسئولی که خدمت رسانی خوبی دارد ، بایستی باشد . چه مخالف بنده باشد چه موافق . ولی بعضی ها که آدم های نا کار آمد هستند ؛ بعضا با آنها بر خورد می شود ؛ نمی آیند اعلام کنند که بخاطر نا کار آمدی آنها ، بر خورد شده .

در ملکان مسئولین هستند که آشکا را با بنده مخالف هستند ؛ و سرِ کار هستند . و در دولت نهم بیست و نه نفر از مسئولین عوض شده اند . از بنده نظر هم خواستند ، ندادم . گفته ام : هر کس که خودتان انتخاب می کنید ، انتخاب کنید ، تا کار کند .

در ضمن ، در شهری که اکثریت مردم طرفدار بنده بودند و هستند ؛ و هزاران جوسازی هم تأثیری بر بزرگواری مردم ندارد ؛ چه باکی از بعضی عناصر مخالفی که وجود دارد . حتما شما استقبال مردم را دیدید و یا شنیدید . من کارهایم را به خاطر نظام و مردم وفادار ملکان انجام می دهم . کاری هم ندارم که کی مخالفه و کی موافقه . مردم عزیز ملکان نیز به نیکی می دانند . و انتخاب چهار دوره ی مردم ، این را به اثبات رسانده است .

 

8- در پایان اگر مطلبی که لازم می دانید به اطلاع عموم  برسد ، مطرح نمایید .

جزوه گزارش پیگیری ها و اقدامات انجام یافته در خصوص مصوبات و موارد توافق شده با دستگاه های اجرایی در سفر رئیس محترم جمهور و هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی و شهرستان ملکان مورخه 22/ 4/ 85 جهت ملاحظه ارسال می گردد.

                                                                           والسلام علیکم ورحمة الله و برکاته .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۷ساعت 0:28  توسط نورالهی  |